Przygotowanie do zawodu i perspektywy zatrudnienia

5 minut, które mogą wydłużyć życie do 100 lat

W świecie, gdzie dorosły człowiek nie ma chyba ani jednej wolnej chwili, a stres towarzyszy na każdym kroku, każdy w tajemnicy żywi nadzieję, że uda mu się zachować zdrowie i młodość co najmniej do 100 lat. Niestety bez specjalnych zabiegów i procedur jest to niemożliwe. Dzisiaj zapoznamy Państwa z pięcioma najbardziej skutecznymi metodami zachowania dobrej kondycji i samopoczucia, które zajmą nie więcej niż pięć minut dziennie, a zapewnią zachwycający efekt.
Coach zdrowego stylu życia Olga Samojlenko udziela użytkownikom Głosu Rosji kilku pożytecznych rad, jak codziennie uzyskiwać maksymalne korzyści dla zdrowia.

1. Jedzcie pięć magicznych produktów do odmładzania organizmu.

Istnieje grupa produktów bardzo pożytecznych dla całego organizmu, które podnoszą odporność, chronią przed działaniem wolnych radników, rozświętlają i poprawiają sprężystość skóry. Po pierwsze, jest to woda. Codzienne spożywanie 1,5 litra czystej wody pitnej czyni prawdziwe cuda. Nieprzypadkowo znani politycy i hollywoodzkie gwiazdy stosują się do tej zasady i piją codziennie odpowiednią ilość wody. Kieliszek czerwonego wina pomoże w skutecznej walce organizmu z wolnymi rodnikami i wzmocni krążenie. Poza tym, czerwone wino zmniejsza liczbę komórek tłuszczowych w organizmie, chroni przed zaburzeniami przemiany materii, w tym otyłością.

Ci, którzy chcą zachować jasność umysłu do najstarszych lat, powinni włączyć do diety łososia, który zawiera kwasy omega-3, obniżające ryzyko powstawania zaburzeń depresyjnych i poznawczych u starszych osób.

Skórka cytryny to prawdziwy skarb dla mieszkańców współczesnych metropolii. Poza tym, że jest to źródło witamin, pozytywnie wpływa również na układ kostny. Zawiera dużą ilość wapna i witaminę C, która umacnia tkankę kostną. Skórka cytryny pomaga w zapobieganiu takim chorobom, jak osteoporoza, reumatyzm i zapalenie stawów.

Płatki owsiane lubiane przez Anglików powinny koniecznie znajdować się w diecie wszystkich, którzy chcą obchodzić swój setny jubileusz. Olga Samojlenko przypomina, że płatki owsiane są niezastąpionym źródłem witamin i minerałów. Poprawiają humor i kondycję a także posiadają działanie antystresowe, związane z zawartością witaminy B6. Ponadto płatki są bogate w witaminę A, karotynę, ryboflawinę, tokoferol oraz tiamin. Zawarta w płatkach witamina K zapobiega osteoporozie, poprawia krzepnięcie krwi oraz sprzyja normalnemu funkcjonowaniu nerek, co jest bardzo ważne dla osoby w każdym wieku.

2. Korzystaj ze schodów

Wszyscy wiemy, że do podtrzymywania kondycji zamiast windy należy korzystać ze schodów, lecz niewielu gotowych jest, aby zajmować się tym codziennie. Tymczasem Olga Samojlenko proponuje wspaniałą alternatywę: nie koniecznie wchodzić po schodach, dla normalnego krążenia i podtrzymania kondycji mięśni łydek i pośladków wystarczy schodzić po schodach, co jest o wiele prostsze.

3. Medytuj

Wystarczy 5-minutowej medytacji dziennie, aby na zawsze zapomnieć o codziennych stresach i bezsenności. Ta dawna praktyka jogi również świetnie nadaje się do odprężenia, nastawienia się na pozytywny tok myślenia i wizualizacji dążeń.

4. Przytulaj się

przytul

Niewiarygodne ale prawdziwe: przytulanie się jest nie tylko przyjemne, lecz również pożyteczne. Po pierwsze, przytulanie się wywołuje u człowieka poczucie bezpieczeństwa. Po drugie, zdrowie psychiczne człowieka jest nierozerwalnie związane z zaspokojeniem taktylnych potrzeb. Psycholodzy dawno temu udowodnili, że człowiek obok innych żywych istot potrzebuje dotykania. Dotyk zarówno człowieka, jak kota lub psa równie dobrze zaspokaja „dotykowy głód”. Właśnie dlatego samotne osoby często biorą do domu pupili i lubią je przytulać. Poza tym, zdaniem naukowców, ludzie, którzy regularnie się przytulają, przeciętnie żyją o dziesięć lat dłużej niż ci, którzy tego nie robią.

5. Zrób komplement

Szczere komplementy uszczęśliwiają ludzi. Skoro tak, to nie ma nic prostszego, żeby ucieszyć kogoś z bliskich lub nawet nieznajomą osobę miłym słowem. Zdaniem Olgi Samojlenko, komplement nie tylko może pozytywnie wpłynąć na życie społeczne, lecz również na zdrowie, ponieważ poczucie wdzięczności innej osoby poprawia stan psychiczno-emocjonalny i normalizuje ciśnienie.

Przedstawiliśmy kilka prostych porad, które pomogą w przeżyciu zdrowego, spokojnego i bogatego życia i przywitać 100. urodziny w pełnej gotowości.

Oryginał: 5 minut, które mogą wydłużyć życie do 100 lat!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: